ADRES:

ul. Makuszyńskiego 21d,
34-500 Zakopane
(dojazd od ul. Za Cieszynianką)
Gabinet mieści się w „Willi Za Cieszynianką”

Sposób na migrene – Mikrokinezyterapia w praktyce

Migrena dotyka około 5-35% dorosłej populacji. Charakteryzuje się jednostronnym, pulsującym bólem, który może trwać od kilu godzin do kilku dni. Częściej na migrenę cierpią kobiety, niż mężczyźni. Dodatkowo bólom migrenowym towarzyszą takie objawy jak: światłowstręt, nadmierna wrażliwość na dźwięk i zapachy, a także nudności i wymioty. Medycyna akademicka stara się leczyć migreny stosując różnego rodzaju środki farmakologiczne. W trakcie zabiegu z Mikrokinezyterapii  u osób dotkniętych migrenowymi bólami głowy znajdujemy zablokowania i przeciążenia w obrębie podwzgórza (cześć ośrodkowego układu nerwowego).

Podwzgórze odpowiada za bardzo wiele funkcji w naszym organizmie. Choć stanowi tylko 1% objętości naszego mózgu pełni rolę ośrodka regulującego funkcje autonomiczne, endokrynne, somatyczne i emocjonalne. Ta ostatnia funkcja zdaje się odgrywać istotna rolę w kwestii występowania migren. Wszystkie osoby, z którymi pracowałem miały bardzo wiele blokad w obrębie podwzgórza. W większości przypadków są to przeciążenia pochodzenia stresowego, które kumulowane latami wpływają na powstanie migren. Odciążenie podwzgórza i przywrócenie jego pierwotnej funkcji wpływa na uwolnienie się od migren.

Od momentu, w którym zacząłem stosować Mikrokinezyterapię, nie spotkałem się z przypadkiem migren, które nie byłyby podatne na leczenie tą metodą. U ok. 80% osób udaje się całkowicie zlikwidować migreny (3-5 sesji). Pozostałe 20% uzyskuje mniejszą częstotliwość występowania bólów, a także zmniejszoną intensywność (około 60-80%). Są to spektakularne efekty, uzyskiwane w szybki i bezbolesny sposób. Życie bez bólu, który często wyłącza z normalnego funkcjonowania jest bezcenne.