ADRES:

ul. Makuszyńskiego 21d,
34-500 Zakopane
(dojazd od ul. Za Cieszynianką)
Gabinet mieści się w „Willi Za Cieszynianką”

Terapia Wiscelarna

Terapia wisceralna jest rodzajem masażu narządów wewnętrznych jamy brzusznej. Polega na uwolnieniu napięć w obrębie narządów wewnętrznych, co usprawnia ich funkcjonowanie, a także przepływ limfy i krwi. 

Terapia Wiscelarna

Praca manualna w obrębie narządów poprawia ich funkcjonowanie i usprawnia przepływ krwi i limfy w obszarze brzucha i miednicy. Zastoje i obszary wyłączone ze swojej funkcji  sprzyjają szybszemu powstawaniu stanów zapalnych i odkładania się złogów. Im więcej tego rodzajów zablokowań w ciele tym organizm działa mniej wydajnie. Pojawiają się problemy zdrowotne, a nasze samopoczucie i poziom energii są na niskim poziomie. Trzewia nazywane są naszym drugim mózgiem, dlatego warto dbać o ich prawidłowe funkcjonowanie.

Zaburzenia i napięcia w obrębie trzewi opowiadają także o emocjach, z którymi nie radzimy sobie w życiu.

W medycynie chińskiej pięć elementów: drewno, ogień, ziemia, metal, woda współpracują ze sobą i się wzajemnie wspierają. Za każdym z elementów kryją się powiązane z nim narządy, a każdy z tych narządów będzie mówił o innym rodzaju emocji.
Wątroba będzie kumulowała nadmiar stresu związanego z brakiem. Jeżeli na co dzień przeżywamy za dużo emocji związanych z niedoborem pieniędzy, miłości, walkę o byt to wtedy nasza wątroba będzie opowiadać o tym stresie. Ilekroć przeżywamy stres z powodu braku możliwości kupienia sobie jakieś rzeczy, wtedy nasza wątroba skumuluje ten stres w sobie.
Warto zwrócić uwagę jak funkcjonujemy i czy nasz brak jest faktycznie naszym brakiem czy wykreowaną potrzebą speców od marketingu.

terapia wiscelarna bartlomiej kozuch 1

Terapia wisceralna to rodzaj masażu, który ma na celu poprawę stanu narządów wewnętrznych w jamie brzusznej.

Problemy z funkcjonowaniem tych narządów mają znaczący wpływ na zdrowie całego organizmu. Nasze ciało jest bogato unerwione i pokryte połączeniami powięziowymi, które są wrażliwe na nawet najmniejsze zmiany w narządach. Poprzez interakcję między narządami, stawami a konkretymi obszarami skóry, terapeuci potrafią dokładnie zidentyfikować źródło problemów u pacjenta. Terapia ta działa na wielu poziomach, co przekłada się na szybkie i trwałe efekty.

Każdy narząd jest „połączony” z grupą mięśni i wzajemnie z nimi współpracuje.

Każdy narząd ma swoje połączenie z grupą mięśni i razem współpracują. Jeśli jeden mięsień jest napięty, narząd, który z nim współpracuje, również staje się napięty. To działa także w drugą stronę – napięty narząd może wpłynąć na napięcie mięśni i powodować bóle w kręgosłupie i stawach. Terapia manualna nad narządami pomaga wyeliminować te napięcia i przywracać zdrowie. Zdrowe narządy wewnętrzne oznaczają zdrowy organizm i dobre samopoczucie. Wcześniej takie zależności były przekazywane przez ludowych uzdrowicieli, ale dzisiaj są naukowo potwierdzone przez osteopatów.

terapia wiscelarna bartlomiej kozuch 1
Terapia Wiscelarna Bartłomiej Kożuch

Terapia wisceralna polega na rozluźnieniu napięć w narządach wewnętrznych, co poprawia ich funkcjonowanie oraz przepływ limfy i krwi

Wewnętrzne ułożenie narządów jamy brzusznej często powoduje przenoszenie napięć i blokad na sąsiadujące organy. Stres, niewłaściwa dieta i brak ruchu są głównymi przyczynami tych problemów. Te czynniki sprzyjają zastojom płynów w jamie brzusznej, co z kolei może sprzyjać rozwojowi pasożytów i grzybów. Działający prawidłowo układ pokarmowy jest naturalną ochroną przed tymi problemami. Niestety, współczesny tryb życia, brak aktywności fizycznej i dieta bogata w cukry i uboga w błonnik sprzyjają powstawaniu zaburzeń.