ADRES:

ul. Makuszyńskiego 21d,
34-500 Zakopane
(dojazd od ul. Za Cieszynianką)
Gabinet mieści się w „Willi Za Cieszynianką”

NST – Technika Integracji Neurostrukturalnej

Metoda NST jest terapią manualną aplikowaną na mięśnie. Powstała w latach 90-tych w Australii i od tamtego czasu stosowana jest przez fizjoterapeutów na całym Świecie.

Metoda NST

Metoda NST jest osteopatią tkanek miękkich. Dzięki swojemu unikatowemu podejściu oraz działaniu jest świetną metodą terapeutyczną w przypadkach problemów bólowych pacjentów, ale nie tylko! Specyficzne ruchy rolowania aplikowane na ciało pacjenta wywołują rozluźnienie w całym układzie mięśniowo-powięziowym, a przy tym są bezbolesne. Niepozornie wyglądający zabieg przynosi wielkie rezultaty!

Terapia szczególnie skuteczna w takich dolegliwościach jak:

Problemy ortopedyczne
Problemy neurologiczne
Problemy narządów wewnętrznych
Urazy sportowe
Przeciążenia emocjonalne
  • problemy kręgosłupa (bóle, przepukliny, nerwobóle, dyskopatie, zwyrodnienia)
  • dolegliwości czaszki, bóle głowy
  • urazy tkanek miękkich w obrębie całego ciała (naciągnięcia, zwichnięcia, naderwania mięśni)
  • bóle pleców różnego pochodzenia (przeciążeniowe, stresowe)
  • dolegliwości barków, łokci, nadgarstków i dłoni (zamrożony bark, łokieć tenisisty i golfisty, cieśń nadgarstka)
  • dolegliwości bioder, kolan, kostek i stóp
  • stany zwyrodnieniowe stawów
  • stany pourazowe
  • dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego (kliki, bóle, zablokowania, stany zapalne)

„Boli mnie kręgosłup lędźwiowy. Próbowałam/em już wszystkiego i często jeśli była poprawa to na krótki moment, co zrobić?” –  To najczęstsze pytania pojawiające się w gabinetach fizjoterapeutów.

Wbrew obiegowym opiniom – w wielu przypadkach miejsce bólu NIEJEST przyczyną tego problemu. 

Leczenie tylko i wyłącznie miejsca, w którym odczuwamy dysfunkcję nie przynosi efektów, a jeśli już tak, to na krótki czas. Kiedy mamy do czynienia z takimi dolegliwościami należy określić gdzie leży przyczyna problemu.

NST - Technika Integracji Neurostrukturalne Bartłomiej Kożuch

Wszystko jest ze sobą połączone i ma na siebie wpływ – NST korzysta z tych interakcji

Jeśli przeanalizujemy ból w odcinku lędźwiowym, który nie poddaje się leczeniu standardowemu, należy zwrócić uwagę na obszary znajdujące się powyżej lub poniżej miejsca bólu. Przyczyną problemu może być dysbalans w obrębie miednicy (nierównomierne napięcie mięśni miednicy). Istiotnymi rzeczami są także zaburzenia w obrębie narządów wewnętrznych (żołądek, jelita, wątroba, trzustka, nerki, narządy płciowe itd.). Możemy znaleźć także zablokowania wpływające na ból odcinka lędźwiowiowego min. w kręgosłupie szyjnym, unieruchomionej przeponie, zaburzeniach stawu skroniowo-żuchwowego itd. Ogromna ilość współzależności decyduje o prawidłowej funckcji zdrowego kregosłupa. Dlatego też w technice NST pracujemy z całym ciałem w celu szybkiego i długotrwałego efektu.

Zabieg polega na rolowaniu mięśni w odpowiednich punktach

Typowa sesja Metody NST trwa około 50 min. Pacjent leży w bieliźnie lub lekkim ubraniu na łóżku do masażu. Zabieg wywołuje rozluźnienie ciała, odczuwane już po pierwszych 5 minutach terapii. Co ważne, jest bezpieczny i przyjemny dla pacjenta! Dzięki pracy z całym ciałem efekty uzyskiwane w terapii są szybkie i długotrwałe. Proces regulacji układu mieśniowo-powięziowego trwa do 5 dni po zabiegu. Dlatego też najbardziej optymalną formą terapii jest jedno spotkanie w tygodniu. W zależności od rodzaju problemu czas do kolejnej sesji może być skrócony lub wydłużony.

NST - Technika Integracji Neurostrukturalne Bartłomiej Kożuch