Dowiedz się więcej o terapiach:

Biologiczne znaczenie choroby

Biologiczne znaczenie choroby to nic innego jak przyjrzenie się naszemu ciału od strony zachodzących w nim procesów biologicznych. Kimkolwiek jesteśmy, niezależnie od naszego pochodzenia, rasy, statusu materialnego, osiągnięć życiowych, wieku, wykształcenia, jesteśmy i tak tylko biologicznym organizmem, sterowanym przez nasz biologiczny mózg. Zarządza on wszystkimi naszymi funkcjami fizjologicznymi, zachowaniami oraz reakcjami automatycznymi.

Naturopatia

Obecnie naturopatia stanowi część medycyny komplementarnej i alternatywnej (CAM – Complementary and Alternative Medicine) i jest powszechnie praktykowana w wielu krajach na całym Świecie. Zadaniem naturopatii jest wspieranie organizmu poprzez stosowanie naturalnych metod takich jak: dieta, ziołolecznictwo, zmiana zachowań prozdrowotnych, akupresurę, akupunkturę, suplementacje, aktywność fizyczną.

Mikrokinezyterapia

Mikrokinezyterapia jest stosunkowo młodą metodą pracy z ciałem (powstała w 1980r.) i całkowicie nowym podejściem jeżeli chodzi o Polskę. Mikrokinezyterapia powstała na bazie osteopatii i embriologii, a swoje miejsce znalazła tam, gdzie kończą się możliwości typowo manualnej pracy z ciałem. Technikę tą stworzyło dwóch francuzów Daniel GROSJEAN i Patrice BÉNINI i w porównaniu do wielu innych technik jej rozwój trwa po dzień dzisiejszy

Metoda NST

Metoda NST jest terapią manualną aplikowaną na mięśnie. Powstała w latach 90-tych w Australii i od tamtego czasu stosowana jest przez fizjoterapeutów na całym Świecie. Dzięki swojemu unikatowemu podejściu oraz działaniu jest świetną metodą terapeutyczną w przypadkach problemów bólowych pacjentów, ale nie tylko! Specyficzne ruchy rolowania aplikowane na ciało pacjenta wywołują rozluźnienie w całym układzie mięśniowo-powięziowym.

Terapia Wisceralna

Napięcia i zaburzenia w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych mają ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Ogromna ilość połączeń powięziowych przeplatających nasze ciało odbiera nawet najmniejsze zmiany w ułożeniu i funkcjonowaniu organów.  Za pomocą interakcji narząd – staw – strefa projekcyjna skóry, możemy szybko i trafnie określić przyczynę problemu pacjenta. Terapia na wielu poziomach daje szybkie i trwałe efekty.

Biokinezjologia

Dzięki połączeniu testu mięśniowego z elementami medycyny chińskiej możemy w prosty i szybki sposób dotrzeć do zapisanych w ciele emocji i je uwolnić lub zmienić. Od samego poczęcia emocje zapisują się w naszym organizmie tworząc filtr, przez który patrzymy na świat. Dzieje się to na poziomie podświadomym. Jeśli nasz mózg odbierze jakąś sytuację za zagrażającą życiu lub bezpieczeństwu, kolejno przez całe życie interpretuje podobne sytuację w ten sam sposób.

Sprawdź terminy i zarezerwuj wizytę: