ADRES:

ul. Makuszyńskiego 21d,
34-500 Zakopane
(dojazd od ul. Za Cieszynianką)
Gabinet mieści się w „Willi Za Cieszynianką”

Totalna Biologia

Synteza wielu dziedzin nauki oraz licznych obserwacji pozwala bardzo dokładnie określić o jakim problemie opowiada ciało.

Biologiczne znaczenie choroby integruje wiele dziedzin współczesnej nauki min: fizjologie, patofizjologie, medycynę akademicką, etologie, medycynę chińską, prawa rządzące światem fauny i flory, genealogie, symbolizm, odkrycia dr Hamera, dr Sabbaha oraz dr Athiasa.

Totalna Biologia

Wszyscy jesteśmy równi wobec praw Biologii!
Biologiczne znaczenie choroby, to nic innego jak spojrzenie na ciało od strony zachodzących w nim procesów biologicznych. Kimkolwiek jesteśmy, niezależnie od naszego pochodzenia, rasy, statusu materialnego, osiągnięć życiowych, wieku, wykształcenia, jesteśmy i tak tylko biologicznym organizmem, sterowanym przez nasz biologiczny mózg. Zarządza on wszystkimi naszymi funkcjami fizjologicznymi, zachowaniami oraz reakcjami automatycznymi.

totalna biologia

Nasz mózg zapisuje wszystkie zdarzenia dzięki nim wie jak reagować w określonych sytuacjach.

Wszystkie zdarzenia, sytuacje, które codziennie są naszym świadomym udziałem zostają zapisane w podświadomości. W całym życiu tych zapisów jest ogromna ilość. Czy nie jest to czasem dla nas balast? Jednak nie każdy zapis tworzy spójną linię działania czy zachowania w konkretnej sytuacji. Jeśli zapis jest po wielekroć powielany to uzyskujemy wzór postępowania, dla określonego ciągu zdarzeń. Dlatego nasze reakcje automatyczne są tak szybkie, działamy bez zastanowienia, odruchowo, bo nasza podświadomość ma głęboko ugruntowaną wiedzę, jak mamy się zachować w danej chwili. Zna wzorce, które pozwolą nam działać.

Choroba jest informacją, którą należy odczytać.

Choroba to nic innego jak biologiczny sposób reakcji na różne zdarzenia. Szczególnie na sytuacje, dla których sami nie znajdujemy rozwiązania lub nie możemy sobie z nimi poradzić. Ilość stresu, która jest w naszym mózgu w okresie szukania rozwiązania wyjścia z impasu często przekracza krytyczny próg, po którym mózg zintegruje ten stres w postaci dolegliwości, choroby, bólu lub dysfunkcji. Przez lata skrywane żale, nie wyjaśnione sprawy powodują, że nasz organizm cały czas reaguje w sposób biochemiczny na takie sytuacje. Wytwarza adekwatne do sytuacji neurotransmitery, białka, wysyła odpowiednie sygnały nerwowe. Co wtedy należy zrobić? Zająć się chorym pęcherzykiem żółciowym, czy złoscią, z którą osoba sobie nie poradziła. Leczyć chory kręgosłup, czy zająć się problemami w relacjach, komunikacji, poczuciu własnej wartości.

Dolegliwości opowiadają o tych aspektach funkcjonowania, które źle przeżywamy.

Pierwszym elementem skutecznej pracy jest zrozumienie i uświadomienie sobie o czym opowiada moja dolegliwość. Aby celnie zrozumieć o jakim problemie opowiada choroba należy zrozumieć historie życia danej osoby i historie życia jej przodków. W pracy zawsze odkrywamy przyczyny powstania dolegliwości w drzewie genealogicznym chorego oraz w życiu danej osoby. Zrozumienie jak żyli nasi przodkowie, z jakimi problemami musieli sobie radzić często pozwala bardzo szybko wyjaśnić przyczyny powstania choroby.

Uświadomienie sobie problemu jest pierwszym krokiem do uzdrowienia, drugim jest działanie.

Ciało w precyzyjny sposób pokazuje nam jaka część naszego życia nie jest kompletna, nie taka jakbyśmy oczekiwali. Przyjrzenie się tej sytuacji i uznanie jej za problem zmienia wiele w naszym życia. Jeśli mamy problemy z kręgosłupem (jest taki szczególny kręg, który mówi o poświęcaniu się) – w życiu cały czas poświęcamy się, dla dzieci, męża, żony, rodziny i nie mamy czasu dla siebie. Wtedy ciało zacznie nas informować, a będzie to wiadomość w postaci bólu. Zamiast zmienić coś w swoim funkcjonowaniu bierzemy leki przeciwbólowe kasując tą wiadomość. Z czasem problemy się pogłębiają, my cierpimy. Ból fizyczny mówi o naszym wewnętrzny cierpieniu. Opowiada o problemie, dla którego nie znajdujemy rozwiązania.

Sesja z biologicznego znaczenia choroby polega na określeniu problemu, uświadomieniu sobie przyczyn powstania choroby oraz poszukania rozwiązania.

Oczywiście  ten  rodzaj  terapii  nie  zastępuje  leczenia  klasycznego, jednak setki przypadków uzdrowień pokazują nam, że świadomość problemu potrafi nas uzdrowić. To klucz do zrozumienia siebie, swoich bliskich, przodków, dzieci oraz pełna świadomość tego, co tak naprawdę jest ważne dla naszego organizmu. Każde schorzenie ma swój początek w emocjach. Pytanie brzmi: czy to są moje emocje, czy może moich przodków – albowiem tu działa pełne dziedziczenie. Jeżeli jednak odziedziczone to znaczy, że nie moje. Więc nie powinny mnie obciążać i spokojnie mogę się od nich uwolnić! To takie proste, ale zarazem takie trudne do zrobienia. 

totalna biologia
totalna biologia

Najczęściej zadawane pytania:

Biologiczne znaczenie choroby – jak możemy je wykorzystać?

Biologiczne znaczenie choroby pomaga poznać przyczynę choroby, zachowania. Dzięki dotarciu do nieuświadomionych problemów lub historii rodzinnych, stwarzamy zupełnie nowe możliwości do ich uwolnienia. Dodatkowo zaczynamy patrzeć w zupełnie inny sposób na choroby, zmiany zachowań, nasze problemy. Wszystkie one są częścią jakiejś układanki, w której część puzzli musimy odkryć.

Dodatkowo:    

  • uwolnisz się z uwarunkowań swojej genealogii, więc zaczniesz samemu decydować o swoim życiu i wyborach,
  • poprawisz relacje ze swoim partnerem, dziećmi, rodziną, znajomymi, współpracownikami itd,
  • zmieniając siebie zmienisz również swoje dzieci – co jest niezmiernie istotne w przypadku problemów z wychowaniem,
  • osiągnięcie swoich marzeń i celów będzie łatwiejsze – im bardziej stajemy się wolni wewnątrz nas tym szybciej realizują się nasze marzenia,
  • zaczniesz żyć świadomie, bogatszy o wiedze i możliwości, które daje Biologiczne znaczenie choroby. Spojrzysz na życie zupełnie z innej perspektywy, perspektywy pełnej możliwości, a nie ograniczeń i niewiadomych.

Jak wygląda sesja?

Biologiczne znaczenie choroby pomaga poznać przyczynę choroby, zachowania. Dzięki dotarciu do nieuświadomionych problemów lub historii rodzinnych, stwarzamy zupełnie nowe możliwości do ich uwolnienia. Dodatkowo zaczynamy patrzeć w zupełnie inny sposób na choroby, zmiany zachowań, nasze problemy. Wszystkie one są częścią jakiejś układanki, w której część puzzli musimy odkryć.

Czy potrzebuje diagnozy lekarskiej mojego problemu?

Jeśli konsultacja będzie dotyczyć choroby to diagnoza lekarska jest niezbędna, aby trafnie określić rodzaj problemu z jakim mamy do czynienia. Ciało zawsze perfekcyjnie oddaje to co przeżyło, dlatego też istotne jest, aby posiadać wyniki badać medycznych. Często osoby w stresie mogą zapomnieć jaka diagnoza widniała w wynikach badań.

Ile jest potrzebnych konsultacji aby rozwiązać mój problem?

Każda konsultacja wygląda inaczej. Często osoby już w czasie pierwszej konsultacji rozwiązują swój problem.  Czasami jest potrzebne na to 2-3 spotkań lub więcej. Wszystko uzależnione jest od ilości problemów jakie osoba posiada oraz od czasu jaki potrzebuje, aby zintegrować w sobie wszystkie informacje, które otrzyma podczas sesji.

Jak mogę się czuć po sesji?

Reakcje po sesji są zawsze indywidualne. Część osób funkcjonuje normalnie i nie czuje jakiś wielkich zmian. Niektóre osoby maja poczucie jakby jakiś ciężar zszedł z ich ciała. Inne czuja się troszkę zdezorientowane i potrzebują 15-30min, aby „wrócić do siebie”. Zazwyczaj w takich przypadkach zaleca się krótki spacer oraz picie wody.

Jak wygląda sesja w przypadku małych dzieci?

W przypadku chorób dzieci, pracuje się z rodzicami i ich problemami, które przeżywali w okresie 18 miesięcy przed urodzeniem dziecka lub rzeczami dziejącymi się w teraźniejszości. Dzieci mogą być w czasie konsultacji z rodzicami lub zostać w domu. Na pierwszą wizytę zaleca się przyjście z dzieckiem.