ADRES:

ul. Makuszyńskiego 21d,
34-500 Zakopane
(dojazd od ul. Za Cieszynianką)
Gabinet mieści się w „Willi Za Cieszynianką”

Mikrokinezytrerapia – jak to działa cz. 2

Algorytm postępowania pozwala bardzo celnie określić przyczynę problemu. Problemy w pracy, wypadki, rozstania, śmierć kogoś bliskiego to tylko niektóre wydarzenia stersowe wpływajace na powstawanie dolegliwości. Terapeuta po znalezieniu zablokowania stymuluje organizm do naprawy. W praktyce polega to na połączeniu odpowiednich punktów na ciele. Podczas tej czynności ciało włącza system autokorekty i regeneracji. Po zabiegu ciało reguluje się od 48h do jednego tygodnia, w zależności od problemu i stanu organizmu.

Mikrokinezyterapia uruchamia ogromne możliwości naprawcze ciała. W wielu przypadkach efektem terapii jest usunięcie problemu, a w pozostałych zmniejszenie jego natężenia. Wszystko jest zależne od stanu pacjenta. Organizm osoby wysportowanej, pozytywnie nastawionej do życia będzie regenerował się znacznie szybciej, od osoby z wieloma dolegliwościami. W przypadku kiedy osoba przeżyła jakieś emocje w przeszłości np. wypadek, po zrobieniu korekty ciało zregeneruje tkankę i osoba nie odczuwa już problemu. Jeśli natomiast pacjent żyje w ciągłym stresie, wtedy odczucie bólu się zmniejszy. 

Oprócz leczenia bólu czy dysfunkcji narządów Mikrokinezyterapia świetnie sprawdza się w pomocy przy różnego rodzaju zmianach zachowania(depresyjność, agresja, płaczliwość), nie adekwatnych reakcjach na bodźce(wybuchowość, brak dystansu do siebie) oraz zachowaniach (nadmierne lęki, wrażliwość, kompulsywne zachowania, natręctwa).  Większość zmian naszego funkcjonowania związana jest z rekacją naszego mózgu na przeżyte w przeszłości doświadczenia. Bywa tak, że w związku z jakimś zdarzeniem nasze poczucie wartości obniża się i nie ufamy już sobie w podejmowanych decyzjach. Dzisiaj nasza podświadomosć widzi rzeczywistość tylko przez pryzmat zniekształcającego go wydarzenia z przed lat. Jest to nieświadomy balast, który latami nosimy ze sobą. To takie linki z przeszłości, które trzymają nas i nie pozwalają iść do przodu. „Odcięcie” ich pozwala na nowo funkcjonować na 100% naszego potencjału.

Podstawą Mikrokinezyterapii jest samoleczenie organizmu. Terapeuta pomaga pobudzić organizm do regeneracji obszarów, które uległy zablokowaniu. Ciało pacjenta po terapii leczy się samo. Podczas zabiegu układ immunologiczny dostaję informacje dotyczące zablokowanych struktur. Dzięki temu jest w stanie podjąć prace „naprawcze” i przywrócić organizm do zdrowia. Mechanizmy samo-leczenia są aktywne w naszym ciele cały czas. Najprostszym i wszystkim znanym mechanizmem jest gojenie się rany po skaleczeniu. Organizm sam reguluje ten proces bez naszej interwencji. Wymiana starych komórek na nowe jest także procesem regeneracji organizmu funkcjonującym non stop.

Każdy narząd ma powiązaną ze sobą grupę kilku mięśni, dwa kręgi oraz ośrodek sterujący w układzie nerwowym. Napięcia w obrębie mięśni szkieletowych przenoszone są na napięcie mięśni gładkich narządu, np. mięsień naramienny wpływa na funkcje jelita grubego. Zasada ta działa także w druga stronę i często to zaburzenia w funkcji organu (wspomnianego wcześniej j. grubego) dają ból w obrębie mięśnia. Przywrócenie prawidłowej funkcji w narządzie, uwalnia napięty mięsień i ciało wraca do równowagi.

Układ nerwowy też potrafi „zdrowo namieszać” ponieważ zablokowany, będzie napinał narząd i całą grupę mięśniową (współpracującą z nim). Efektem tego są napięcia w ciele i ból, który często pojawia się i znika. Tego rodzaju zaburzenia leczone są latami ponieważ w standardowej terapii nie ma możliwości rozblokowania układu nerwowego. Jest to najczęściej grupa pacjentów, którzy ze swoim problemem funkcjonują bardzo długo i nikt nie potrafi pomóc.