TERAPIA WISCERALNA

Terapia wisceralna jest rodzajem masażu narządów wewnętrznych jamy brzusznej.
Napięcia i zaburzenia w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych mają ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Ogromna ilość połączeń powięziowych przeplatających nasze ciało odbiera nawet najmniejsze zmiany w ułożeniu i funkcjonowaniu organów. Za pomocą interakcji narząd – staw – strefa projekcyjna skóry, możemy szybko i trafnie określić przyczynę problemu pacjenta. Terapia na wielu poziomach daje szybkie i trwałe efekty.
Każdy narząd jest „połączony” z grupą mięśni i wzajemnie z nimi współpracuje.
Mięśnie i narządy wewnętrzne współpracują ze sobą. Jeśli jakiś mięsień jest napięty z powodu przeciążenia to narząd współpracujący z danym mięśniem także będzie napięty. W drugą stronę zasada działa tak samo. Przeciążony i napięty organ będzie wpływał na napięcie mięśni i może determinować bóle w kręgosłupie czy stawach. Praca manualna w obrębie narządów uwalnia je z napięć i przywraca prawidłowy stan. Zdrowy system trzewny równa się zdrowy organizm i świetne samopoczucie. Wiele informacji na ten temat, przekazywanych było przez lata przez ludowych uzdrowicieli czy znachorów. Dzisiaj wszystkie te zależności zostały zbadane i opisane przez osteopatów.
terapia polega na uwolnieniu napięć w obrębie narządów wewnętrznych, co usprawnia ich funkcjonowanie, a także przepływ limfy i krwi.
Wzajemne położenie narządów wewnętrznych jamy brzusznej często wywołuje efekt kaskadowy, w postaci przenoszenia się napięć i zablokowań na organy ze sobą sąsiadujące. Przyczyną powstających napięć jest stres, a także zła dieta oraz brak ruchu. Te trzy czynniki determinują powstawanie zastojów w obrębie płynów jamy brzusznej, co niestety sprzyja także rozwojowi pasożytów i grzybów. Sprawnie działający układ pokarmowy stanowi sam w sobie ochronę dla pasożytów. Niestety nasz styl życia, brak ruchu i wysokocukrowa dieta uboga w błonnik sprzyja powstawaniu zaburzeń.
Zaburzenia i napięcia w obrębie trzewi opowiadają także o emocjach,
z którymi nie radzimy sobie w życiu.
W medycynie chińskiej pięć elementów: drewno, ogień, ziemia, metal, woda współpracują ze sobą i się wzajemnie wspierają. Za każdym z elementów kryją się powiązane z nim narządy, a każdy z tych narządów będzie mówił o innym rodzaju emocji. Wątroba będzie kumulowała nadmiar stresu związanego z brakiem. Jeżeli na co dzień przeżywamy za dużo emocji związanych z niedoborem pieniędzy, miłości, walkę o byt to wtedy nasza wątroba będzie opowiadać o tym stresie. Ilekroć przeżywamy stres z powodu braku możliwości kupienia sobie jakieś rzeczy, wtedy nasza wątroba skumuluje ten stres w sobie. Warto zwrócić uwagę jak funkcjonujemy i czy nasz brak jest faktycznie naszym brakiem czy wykreowaną potrzebą speców od marketingu.


Terapia wisceralna przywraca naturalny stan funkcjonowania narządów wewnętrznych.
Praca manualna w obrębie narządów poprawia ich funkcjonowanie i usprawnia przepływ krwi i limfy w obszarze brzucha i miednicy. Zastoje i obszary wyłączone ze swojej funkcji sprzyjają szybszemu powstawaniu stanów zapalnych i odkładania się złogów. Im więcej tego rodzajów zablokowań w ciele tym organizm działa mniej wydajnie. Pojawiają się problemy zdrowotne, a nasze samopoczucie i poziom energii są na niskim poziomie. Trzewia nazywane są naszym drugim mózgiem, dlatego warto dbać o ich prawidłowe funkcjonowanie.
Terapia szczególnie skuteczna w takich dolegliwościach jak:
(rozwiń aby dowiedzieć się więcej)
Problemy ortopedyczne
- problemy kręgosłupa (bóle, przepukliny, nerwobóle, dyskopatie, zwyrodnienia)
- dolegliwości czaszki, bóle głowy
- urazy tkanek miękkich w obrębie całego ciała (naciągnięcia, zwichnięcia, naderwania mięśni)
- bóle pleców różnego pochodzenia (przeciążeniowe, stresowe)
- dolegliwości barków, łokci, nadgarstków i dłoni (zamrożony bark, łokieć tenisisty i golfisty, cieśń nadgarstka)
- dolegliwości bioder, kolan, kostek i stóp
- stany zwyrodnieniowe stawów
- stany pourazowe
- dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego (kliki, bóle, zablokowania, stany zapalne)
Problemy neurologiczne
- bóle głowy, również migreny
- koordynacji nerwowo-mięśniowej, propriocepcji i czucia
- nerwobóle
Problemy narządów wewnętrznych
- dysfunkcje układu trawiennego
- problemy układu oddechowego włączając astmę
- bóle menstruacyjne
- bezpłodność
- obniżenie popędu seksualnego
- problemy krążeniowe
Urazy sportowe
- technika wspomagająca leczenie wielu urazów i przeciążeń
- sprzyspiesza regeneracje całego ciała i wpływa na lepszą prace układu mięśniowo-więzadłowego