Totalna Biologia – psychosomatyka

Totalna Biologia jest pomocna we wszelkich jednostkach chorobowych, zaburzeniach zachowania oraz problemach emocjonalnych.

Wszyscy jesteśmy równi wobec praw Biologii!

 

Totalna Biologia to nic innego jak przyjrzenie się naszemu ciału od strony zachodzących w nim procesów biologicznych. Kimkolwiek jesteśmy, niezależnie od naszego pochodzenia, rasy, statusu materialnego, osiągnięć życiowych, wieku, wykształcenia, jesteśmy i tak tylko Żywym Organizmem, który zrobi wszystko aby przeżyć, przetrwać. Naszym funkcjonowaniem steruje nasz mózg. Nasz świadomy umysł działa zgodnie z naszą wolą i jest to ok. 5% naszego funkcjonowania. Część nieświadoma i nie zależna od naszej woli to pozostałe 95% funkcjonowania naszego mózgu.

Nasz mózg zapisuje wszystkie zdarzenia dzięki nim wie jak reagować w określonych sytuacjach.

Wszystkie zdarzenia, sytuacje, które codziennie są naszym świadomym udziałem zostają zapisane w podświadomości. W całym życiu tych zapisów jest ogromna ilość. Czy nie jest to czasem balast dla nas? Jednak nie każdy zapis tworzy spójną linię działania czy zachowania w konkretnej sytuacji, jeśli zapis jest po wielekroć powielany to uzyskujemy wzór postępowania dla określonego ciągu zdarzeń. Dlatego nasze reakcje automatyczne są tak szybkie, działamy bez zastanowienia, odruchowo, bo nasza podświadomość ma głęboko ugruntowaną wiedzę jak mamy się zachować w danej chwili, zna wzorce, które pozwolą nam przeżyć. Nie ma znaczenia jak to zrobi, ważne jest wyłącznie przeżycie.

Choroba jest informacją, którą należy odczytać.

Często choroba to nic innego jak biologiczny sposób zwrócenia uwagi człowieka na siebie samego. Szczególnie na sytuacje w których sami nie znajdujemy rozwiązania lub nie możemy z nich wyjść. Ilość stresu, która jest w naszym mózgu w okresie szukania rozwiązania wyjścia z impasu często przekracza krytyczny próg, po którym mózg zintegruje ten stres w postaci dolegliwości, choroby, bólu lub dysfunkcji. Przez lata skrywane żale, nie wyjaśnione sprawy powodują, że nasz organizm cały czas reaguje w sposób biochemiczny na takie sytuacje. Wytwarza adekwatne do sytuacji neurotransmitery, białka, wysyła odpowiednie sygnały nerwowe. Co wtedy należy robić?

Dolegliwości opowiadają o tych aspektach funkcjonowania, które źle przeżywamy.

Zająć się chorym pęcherzykiem żółciowym czy żalem, z którym osoba sobie nie poradziła. Leczyć chory kręgosłup czy zająć się problemami w relacjach, komunikacji, poczuciu własnej wartości. Osobiście najlepiej działać dwutorowo, jednak wiele osób choruje i nie może się wyleczyć ponieważ nie uleczyła tej części swojego funkcjonowania, z której nie jest zadowolona. Czasami staramy się coś poprawić, zrobić lepiej, jednak nie potrafimy. Wtedy należy zająć się aspektem blokującym nas przed zmianą, czy pójściem do przodu.

Uświadomienie sobie problemu jest pierwszym krokiem do uzdrowienia, drugim jest działanie.

Ciało w precyzyjny sposób pokazuje nam jaka część naszego życia jest nie kompletna, nie taka jak byśmy chcieli. Przyjrzenie się tej sytuacji i uznanie jej za problem zmienia wiele w naszym postrzeganiu życia. Jeśli mamy problemy z kręgosłupem, a jest taki szczególny krąg, który mówi o poświęcaniu się i cały czas poświęcamy się dla dzieci, męża, żony, rodziny i nie mamy czasu dla siebie, dla spełnienia swoich marzeń itd. Wtedy ciało zacznie nas informować, wyśle do nas wiadomość. Jednak nie będzie to mail, sms itp., a będzie to wiadomość w postaci bólu. Jeśli wtedy zamiast zmienić coś w swoim funkcjonowaniu bierzemy leki przeciwbólowe to kasujemy tą wiadomość. Z czasem problemy się pogłębiają, my cierpimy. Ale często nasz ból fizyczny mówi o cierpieniu naszego wnętrza. Opowiada o naszym wewnętrznym dramacie, dla którego nie znajdujemy rozwiązania.

Synteza wielu obserwacji i dziedzin nauki pozwala bardzo dokładnie określić o jakim problemie opowiada ciało.  

W Totalnej Biologii wykorzystuje się bardzo wiele dziedzin współczesnej nauki. Zaliczamy do nich: fizjologie, patofizjologie, medycynę, etologie, medycynę chińską, prawa rządzące światem fauny i flory, biologiczne cykle komórkowe  wg M. Frechet’a, NLP, psychogenealogie, symbolizm, odkrycia dr Hamera, dr Sabbaha oraz dr Athiasa.

Sesja z Totalnej Biologii polega na określeniu problemu i poszukaniu przyczyn nie możności wyjścia z impasu.

Sesja terapeutyczna z zakresu Totalnej Biologii pozwala na odszukanie praprzyczyny danej choroby, a poprzez uświadomienie sobie skąd pochodzi problem, możemy całkowicie wrócić do zdrowia. Oczywiście nie wolno przerywać czy odstępować od leczenia farmaceutycznego, ale zawsze warto spróbować zastosować biologiczne odprogramowanie. To klucz do zrozumienia siebie, swoich bliskich, przodków, dzieci oraz pełna świadomość tego, co tak naprawdę jest ważne dla naszego organizmu. Każde schorzenie ma swój początek w emocjach, pytanie brzmi: czy to są moje emocje czy może moich przodków – albowiem tu działa pełne dziedziczenie. Jeżeli jednak odziedziczone to znaczy, że nie moje. Więc nie powinny mnie obciążać i spokojnie mogę się od nich odciąć! To takie proste, ale zarazem jakie trudne do odnalezienia. Aby tego dokonać, klient musi być szczery i uczciwy w rozmowie z terapeutą, gdyż wszelkie zafałszowania realiów nie pozwolą na rozwiązanie czy znalezienie przyczyn problemów.

Interesujesz się tematyką Totalnej Biologii? Zapraszamy na warsztaty: