KINEZJOLOGIA STOSOWANA

Kinezjologia stosowana.

Kinezjologia stosowana jest prostą techniką pozwalającą na określenie stanu zdrowia za pomocą testu mięśniowego. Dzięki połączeniu pracy na mięśniach, meridianach, narządach, punktach neuronaczyniowych możemy w szybki i prosty sposób przywrócić organizm do równowagi podnosząc sprawność narządów i rozluźniając napięte mięśnie. Mało inwazyjna technika kinezjologii pozwala w szybki sposób podnieść energie w narządach i przywrócić stan równowagi w ciele.

Kinezjologia drogą do uwolnienia emocji.

Dzięki połączeniu testu mięśniowego z elementami medycyny chińskiej możemy w prosty i szybki sposób dotrzeć do zapisanych w ciele emocji i je uwolnić lub zmienić. Od samego poczęcia emocje zapisują się w naszym ciele tworząc filtr, przez który patrzymy na świat i go interpretujemy. Dzieje się to na poziomie nieświadomym i przez to często może to nas blokować przed wykonaniem jakiegoś ruchu czy działania. Jeśli nasz mózg odbierze jakąś sytuację za zagrażającą życiu lub bezpieczeństwu to później przez całe życie patrzy na podobne sytuację w ten sposób i kieruje naszymi wyborami.

Wydarzenia i sytuacje są interpretowane przez nasz mózg według specyficznego filtru.

 

Kolejnym ważnym elementem jest interpretacja wydarzeń dzisiaj przez pryzmat przeżytych doświadczeń w przeszłości. Często w naszym życiu jest pełno jakiś emocji, strachu, leku obaw. A wszystkie te emocje mogą na przykład pochodzić z okresu ciąży kiedy to mama martwiła się o nas ponieważ ciąża była zagrożona lub inne niesprzyjające okoliczności życiowe nałożyły się na okres naszego życia płodowego. My żyjemy i nie rozumiemy dlaczego pełno jest w nas emocji, które nie pomagają nam i są bezsensowne, jednak mózg wykorzystuje je aby przetrwać ponieważ działa według prostych założeń. Jeśli coś pozwoliło mi się urodzić to też będzie pozwało mi żyć. Wykorzystam to! W obliczu tak przekazywanych informacji wiele naszych decyzji jest podejmowanych przez pryzmat wydarzeń, które nawet nas nie dotyczyły.

 

Zapisy te można rozkodować. Po uwolnieniu emocji nasz mózg zaczyna działać inaczej, nie walczymy już w sytuacjach, w których wcześniej wszystko nas stresowało. Mamy już na to wydarzenie zupełnie inne spojrzenie, dystans i większy spokój.

Zastosowanie pracy z nieświadomością jest nieograniczone.

Kinezjologie można wykorzystać we wszystkich dziedzinach życia i funkcjonowania. Jeśli czujemy, że mamy z czymś problem, nie możemy czegoś zaakceptować lub zrobić jest to sygnał, coś nas blokuje. Nasz nieświadomy mózg to 95% naszego życia. Świadomość czyli to z czego sobie zdajemy sprawę to ok. 5% naszego funkcjonowania. Dlatego często tak istotne jest aby popracować z nieświadomością, a łatwym i prostym sposobem na to jest praca kinezjologią. Dotarcie do emocji blokujących lub deformujących rzeczywistość jest uwalniająca i pozwala zrobić krok na przód.